4- Quiver Kullanımı

Etkinlikte kullanacağımız PDF dosyalarını indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

QUİVER UYGULAMASI NEDİR VE NASIL KULLANILIR?

QUIVER özellikle küçük yaş grubu öğrencilerimizle kullanabileceğiniz artırılmış gerçeklik içeren eğlenceli bir web 2.0 aracıdır. Öğrenciler çıktısını aldığımız dosyalar üzerinde çalışmalarını yaptıktan sonra telefonumuzdaki uygulamayı açıp dosyaların üzerine tuttuğumuzda 3 veya 4 boyutlu olarak resimleri gözlemleyebiliyoruz.

Yapmanız gereken tek şey Quiver’ın web sayfasında bulunan görsellerden ders içeriğinize uygun olanını yazdırıp çalışma kağıtları hazırlamak ve Quiver uygulamasını akıllı telefonunuza ya da tabletinize indirmek.

http://www.quivervision.com/ sitesindeki ücretsiz etkileşimli görselimizi indirip telefon veya tabletimize yükleyeceğimiz uygulamayla görselimizi gözlemlememiz yeterlidir. Akıllı telefon veya tabletinizin ekranında görselimizdeki karakterin canlandığını hatta sizden gelen etkilere tepki verdiğini göreceksiniz. Quiver uygulamasıyla kullanacağınız görsellerle önce boyama çalışması yapıp daha sonra Quiver uygulamasıyla etkileşimli hale getirirseniz, siz görseli hangi renge boyadıysanız canlanan karakterde sizin boyadığınız renkte canlanacaktır.

http://www.quivervision.com/ web adresine giriş yaptıktan sonra Coloring Packs üzerine tıkladığınızda karşınıza Quiver, Quiver Education, Quiver Fashion, Quiver Masks bölümleri gelecektir. Ders içeriğinize ve kazanımınıza uygun olan çalışma kağıdını pdf formatında indirdikten sonra çıktısını aldıktan yazdırmanız yeterli olacaktır.

Öğrencileriniz çalışma kağıtları üzerindeki görevlerini tamamladıktan sonra telefonunuza indirmiş olduğunuz Quiver uygulamasını açarak kağıdın üzerine tutuyorsunuz ve görseli artırılmış gerçeklik sayesinde inceleyebiliyorsunuz.

Quiver’la etkinlik yapmak için nelere ihtiyacım var?

● Bir akıllı cihaz

● Dijital mağazalardan akıllı cihazınıza indirdiğiniz Quiver uygulaması.

● A4 kağıdı.

http://www.quivervision.com/coloring-packs adresinden konunuza uygun seçtiğiniz bir etkinlik.

Quiver, http://www.quivervision.com/coloring-packs sitesinden çıktı alarak, boyadığınız renkleri tamamen aynı olacak şekilde akıllı cihazınızda canlandırmanıza yarayan 3D Arttırılmış Gerçeklik uygulamasıdır. Yani bir kağıt çıktısı ile bir tabletin hibrit şekilde kullanılarak etkileşime geçtiği bir uygulamadır.

Quiver kullanmak için hangi adımları izlemeliyim?

  1. http://www.quivervision.com/coloring-packs adresinden bir etkinliği seçilir. Burada ücretsiz ve ücretli olan etkinliklere dikkat edilebilir. Yanında $ işareti olanlar ücretli olup yeşil free yazanları ücretsiz baskı alabilirsiniz. Baskı için normal A4 kağıdı veya ihtiyaç olursa A3 kağıdına baskı alabilirsiniz.
  2. Etkinlik amacınızı açıkladıktan sonra öğrencileriniz renkli kalemlerle Quiver objelerini boyamaya geçebilir. Boya seçimi için kuru veya keçeli kalem kullanılabilir.
  3. Akıllı cihazları ile kağıdı okutun. Çıkan ekranda İNDİR butonuna basarak dijital kağıdı cihaza indirin.
  4. İndirme tamamlandıktan sonra Quiver kağıdını cihaza tutun ve lacivert dikdörtgen oluşmasını bekleyin. Ekrandaki dikdörtgen kırmızı ise muhtemelen elinizde tuttuğunuz kağıt/tablet hareket halindedir yada kağıt, cihazın görüş açısında değildir.
  5. Lacivert dikdörtgen oluştuktan sonra 5–10 saniye kadar bekleyin ve kağıtta boyadığınız renklerin akıllı cihazınızda canlanmasını izleyin!